Найскладніший і найтрагічніший сезон UFW International Season SS23 завершено. 2022 рік – це рік 25-річчя Ukrainian Fashion Week. Цей рік мав стати роком святкування сучасної моди в Україні як невіддільної частини самобутньої та процвітаючої української культури, але 24 лютого змінило життя кожного українця.

Команда UFW запустила Ініціативу «Support Ukrainian Fashion». У рамках Ініціативи ми звернулися до тижнів моди в Європі та США з проханням підтримати українських дизайнерів та Ukrainian Fashion Week у цей надважкий час. Представляючи нові колекції на світових подіумах, українські дизайнери змогли зберегти свої команди, компанії, бізнеси й не втратити сезон SS23.

«Українські дизайнери знайшли в собі сили під час війни створювати нові колекції, щоб розповісти всьому світу про українську стійкість і мужність, а також показати українську національну ідентичність через моду. Ми глибоко вдячні нашим колегам з Європи та США: Malta Fashion Week, Copenhagen Fashion Week, Budapest Central European Fashion Week, Berlin Fashion Week, Transilvania Fashion Festival, Vienna Fashion Week, MBFWMadrid, Brussels Fashion Week та Vegan Fashion Week (Лос-Анджелес), які підтримали нас.

У цей складний для України та всього світу час мода – це не лише різноманітність, інклюзивність, сталість та свобода. Мода демонструє солідарність», – Ірина Данилевська, співзасновниця та CEO Ukrainian Fashion Week.

Дев’ять тижнів моди підтримали Ініціативу «Support Ukrainian Fashion» від UFW та представили колекції дизайнерів України в межах показів та в digital форматах, це надало можливість 43 українським брендам, 37 ​​відомим і 6 новим, представити свої колекції та зберегти сезон SS23. Зберегти свої компанії, команди, бізнеси.

UFW International Season SS23 розпочався із показу NADYA DZYAK на Malta Fashion Week. Культове плісе бренду використане в цій колекції було виготовлено підприємством у місті Харкові, яке зараз постійно перебуває під обстрілами.

У рамках офіційного розкладу подій і презентацій Copenhagen Fashion Week представив fashion фільм українського бренду the COAT. Локація зйомки – Музей у Пирогові – скарб народної архітектури та побуту України під відкритим небом з усіма історико-етнографічними регіонами країни.

На Budapest Central European Fashion Week дев’ять українських дизайнерів представили свої колекції. Українські бренди GUDU і DARJA DONEZZ представили колекції SS23 в рамках індивідуальних показів, STARCHAK, KIR KHARTLEY, SIDLETSKIY, LISABO і YADVIGA NETYKSHA представили капсульні колекції в рамках Ukrainian Collective Show, POUSTOVIT та  AISENBERG DENIM були представлені в шоурумі. Хоча це не перша співпраця між BCEFW та UFW, цього сезону партнерство було найбільшим.

Показ українського бренду BOBKOVA став першим в офіційному розкладі Mercedes-Benz Fashion Week Berlin. Бренд представив колекцію, натхненну квітучими каштанами на Хрещатику – дизайнерка Христина Бобкова присвятила палітру кольорів колекції квітковому символу Києва.  На Neo.Fashion, унікальній платформі для просування молодих талантів у межах Berlin Fashion Week, взяли участь шість фіналістів Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «ПОГЛЯД у майбутнє».

На Transilvania Fashion Festival відбулися покази молодих українських дизайнерів APSARA, DIMA MAKEEV, PANOVE та SHEEZEN, в рамках зустрічі представників European Fashion Council на честь 15-річчя організації.

Український бренд VOROZHBYT&ZEMSKOVA представив колекцію SS23 на Vienna Fashion Week. Колекцію було створено в умовах війни в Києві. Частина виробництва відомого українського бренду і досі зайнята виготовленням одягу для захисників України.

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid також приєднався до Ініціативи “Support Ukrainian Fashion” та представив fashion фільми та digital покази українських дизайнерів DZHUS, DOMANOF, FROLOV, GUDU, LITKOVSKA, the COAT, NADYA DZYAK, OVERALL, ENNO, UFEG та PUSHKA School на офіційному сайті Тижня.

На Brussels Fashion Week одинадцять українських дизайнерів представили колекції SS23: GASANOVA, JULIYA KROS, DZHUS, OVERALL, AISENBERG, FINCH, SAYYA, GURANDA, UBERLOVE, CHUPRINA та SVITLO. Участь 11 дизайнерів з України відбулася за підтримки ЄБРР та Швейцарії в рамках фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР.

Фінальною подією UFW International Season SS23 став унікальний показ українських sustainable брендів на Vegan Fashion Week. Одинадцять українських дизайнерів, серед яких CHERESHNIVSKA, DZHUS, HOUSE MARTIN, GOROHOVA, OCHIS, OVERSIZED, ROUSSIN, SHEEZEN, PALINGENESY, DEVOHOME та REVICLO взяли участь у спільному показі під час VFW у Лос-Анджелесі, який відбувся під гаслом “Співчуття” та засвідчив безпрецедентну підтримку українських дизайнерів.

На жаль, війна в Україні триває і це ставить під питання традиційне проведення Ukrainian Fashion Week на початку лютого в Києві. Зараз команда UFW працює над форматом наступного сезону і сподівається на продовження міжнародної підтримки.