«Зі світлом на шляху»: в Історичному музеї КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” відкрилась виставка картин Владислава Задворського

В Історичному музеї КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” відкрилася виставка талановитого художника, лавреата Київської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Івана Сошенка Владислава Задворського. Відкрила експозицію з привітальною промовою кандитатка історичних наук, директорка КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” Влада Литовченко. 

Влада Литовченко

На виставці “Зі світлом на шляху” представлені його мальовничі полотна, які вражають своєю сюжетністю та емоційністю. Художник зобразив у своїх роботах сцени евакуації населення з Ірпеня. Однією з виняткових картин виставки є картина «Дорогою життя», яка захоплює своєю глибокою символікою та драматичністю. На картині відображено евакуацію людей під час бойових дій через Романівський міст в Ірпені. 

Серед представлених картин — автопортрет художника, сімейний портрет бабусі й дідуся “Разом назавжди”, портрет відомої художниці та улюбленої викладачки Віри Іванівни Баринової-Кулеби, історичний триптих. Більшість портретів митця збагачені неповторними пейзажами й натюрмортами та мають свій характерний стиль.

«Це вже моя четверта виставка “Зі світлом на шляху”. Мені дуже сподобалося як виглядає моя експозиція в Історичному музеї ВІКЗ. Красивий простір з гарним освітленням, з професійно підібраною композицією, цілісною та гармонійною»,розповідає художник Владислав Задворський.

художник Владислав Задворський

Владислав Задворський працює у техніці олійного та акварельного живопису, в стилях реалізму та імпресіонізму в жанрі портрета, натюрморту, пейзажу тощо. Автор у своїх роботах зображує не лише сучасне життя, а й історичне минуле, які нерідко органічно переплітаються у його творах.

Художні роботи Задворського вже презентовані на різних міських експозиціях і стали ключовими ілюстраціями до книги “Битва за Ірпінь” Петра Щербини. Митець є членом Національної спілки художників України та постійним учасником художніх пленерів «Намальований Ірпінь», який Товариство «ВІДВАЖНИХ» підтримує вже сьомий рік поспіль.

На виставку завітали: директорка Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації Анна Куценко, депутатка Київської обласної ради Алевтина Шнуренко, перший заступник міського голови Вишгорода Ростислав Кириченко, заступниця міського голови Ірпеня Юлія Устич, начальниця гуманітарного відділу Вишгородської РДА Вікторія Добровольська, начальниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк, завідувачка відділу експозицій ВІКЗ, членкиня Національної спілки художників України Євгенія Липовецька, керуюча партнерка мережі готелів Вишеград”, голова Туристичного кластера Вишгородщини Крістіна Коваль, культурна менеджерка та експертка УКФ Наталія Лукʼянець.

Проєкт відбувається за підтримки: Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації, Історико-краєзнавчого музею Ірпінської міської ради, Київської обласної ради, товариства “Відважних”.

Виставка триватиме до 20 березня в Історичному музеї ВІКЗ за адресою: м. Вишгород, вул.Шкільна,58

Фото Ольга Думанська

Про художника.

Владислав Задворський народився 15 листопада 1984 року на Черкащині у родині художників. Малювати почав із дитинства, наслідуючи приклад батьків. Але, як відомо, ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не навчитися. Тому фахову художню освіту здобував протягом шести років (2004-2010) у Київській національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Навчався у майстерні монументального живопису Миколи Стороженка. 

Після закінчення академії молодий художник разом із друзями-колегами розписував храми у різних містах України. У 2014 році творчий шлях привів Владислава Задворського до Ірпеня. Протягом восьми років він працював у групі художників-іконописців над розписом місцевого храму Святого Миколая. В цей період митець створив біля 10 персональних виставок, часто відтворюючи в картинах краєвиди рідного Ірпеня.

Андрій К.

About Author /

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search