2 грудня у Львівській національній галереї мистецтв відбулась презентація нової арт-колекції українського sustainable-бренду одягу STARCHAK. Її головним символом стали журавлі.

«В західній та східній культурах у цих красивих птахів багато символічних значень: вірність, любов до батьківщини, вічне життя. Для мене особисто цей птах нагадує про мого друга Дмитра Пащука, який загинув захищаючи країну. Дмитро був творчою людиною і серед його записів ми знайшли малюнок журавля — так з’явилась ідея присвятити колекцію журавлям та Дмитру. Це світла присвята, без скорботи і плачу. Тепла згадка про людину, якої з нами вже немає. Хоча я досі в це не вірю, мені здається, що вийшов на хвилинку і от-от прийде. Дмитро, любив людей і різні культурні ініціативи. Він об’єднував навколо себе однодумців», — каже Марія Старчак.

Вже традиційно дизайнерка розділяє свою колекцію на дві капсули: мистецьку, з речами-маніфестами та повсякденну, що піде у продаж.

В колекції представлено два арт-об’єкти, що за задумом дизайнерки символізують земне на небесне: жакет зі шкіряним корсетом, що повторює жіноче тіло, та жакет у «хмарі» з металевого дроту та кольорового бісеру.

Ще одна унікальна річ з арт-частини колекції — рясно розшита бісером сукня. Цей образ було створено спеціально для співачки та бандуристки Марини Круть.

Речі з повсякденної частини колекції «Журавлі» від STARCHAK також оздоблені бісером: вишивка прикрашає піджаки та болеро. Не забули і про бахрому з бісеру — впізнаваний символ бренду, за який його цінують українські та світові зірки, серед яких Джамала, Юлія Саніна та Франк Пітер Вільде.

Презентація колекції пройшла в інтер’єрах Львівської національної галереї мистецтв під музику Krutь, Rebeka Mikhaeli, а також Павла Гоца та Ярослава Яровенко з гурту Nazva.