Українські бренди TAMAR KEBURIA, J’AMEMME та GASANOVA представили колекції FW24-25 на London Fashion Week 17 лютого 2024 року в рамках Ukrainian Fashion Week International Season FW24-25, який проходить за межами України через повномасштабну російську війну. 

Українські дизайнери продовжують створювати колекції в надзвичайно складних умовах, демонструючи силу, стійкість та мужність української модної індустрії. Команда Ukrainian Fashion Week висловлює подяку British Fashion Council за підтримку третього спільного показу українських дизайнерів на London Fashion Week.

Показ TAMAR KEBURIA, J’AMEMME та GASANOVA на London Fashion Week відбувся за підтримки Програми USAID «Конкурентноспроможна економіка в Україні».

«Одяг, який ми носимо, має силу розповісти світові, хто ми і що ми відстоюємо. Колекції українських дизайнерів є свідченням їхньої креативності та стійкості в надважких обставинах, особливо враховуючи наближення дворіччя жахливого незаконного вторгнення Росії.
Я неймовірно пишаюся тим, що London Fashion Week може стати платформою для демонстрації української сили та таланту світові», — коментує Люсі Фрейзер, Міністерка культури, медіа та спорту Великої Британії.

Після початку повномасштабного російського вторгнення Ukrainian Fashion Week запустив Ініціативу «Support Ukrainian Fashion» для допомоги українським дизайнерам. Таким чином, 69 українських фешн-брендів мали можливість представити свої колекції, створені під час війни, на міжнародній модній арені.

TAMAR KEBURIA

Відзначаючи непохитну стійкість та силу сучасної української жінки, TAMAR KEBURIA представляє свою колекцію Fw24-25 під назвою Reflections. У світі, де наша країна бореться за своє майбутнє, ця колекція є вшануванням незламного духу українських жінок.

Дизайнерка Тамріко Кебурія, яка двічі стала переміщеною особою через війну, привносить глибоко особисте та зворушливе бачення на подіум, поєднуючи моду зі складною темою ідентичності тих, хто був змушений виїхати. За допомогою символічних дзеркальних валіз на подіумі дизайнерка ділиться персональним досвідом, запрошуючи глядачів поглянути на своє життя з іншої сторони.

Кожен елемент колекції Reflections є наративом мужності та символом різноманітності людських історій прагнення до життя. Історій, що об’єднують усіх, кому довелось пройти через великі випробування.

J’AMEMME

Сміливі нюдові лелітки та невагоме плісе стали основою колекції J’AMEMME FW24-25 під назвою Le solstice d’hiver. Натхненна роботами українського ілюстратора Охріма Судомори, який зображував світ міцел, колекція відтворює автентичні форми та текстури притаманні роботам митця.

“Для мене світи мистецтва та природи завжди були невідʼємними одне від одного, – коментує дизайнерка бренду, Юлія Ярмолюк. “Цього сезону поштовхом для натхнення стало багатство кольорів міцел, їх складні переплетення та форми, розмаїття яких складно уявити”.

Фактури, невагомість, геометрічність ліній – це символи колекцій, які підсилюють впізнаваний код бренду – архітектурні форми.  Злагодженим балансом між структурною складністю, ніжною палітрою відтінків та невагомістю тканини в колекції  бренд втілює власне бачення перетину світів природи та мистецтва.

GASANOVA

Колекція FW24-25 від GASANOVA – це гімн багатому й ароматному світові спецій, натхненному теплотою і глибиною, які ці інгредієнти вносять у нашу повсякденність. Палітра кольорів поєднує благородні відтінки, включно з глибоким бордовим, землисто-коричневим, безтурботним зеленим, елегантним синім і різними відтінками золота, створюючи відчуття розкоші та витонченості. 

Колекція WINTER SPICE розповідає історію про повагу до сімейних традицій, пропонуючи уявити одну з них – спільне приготування пряних і ароматних страв на відкритому вогні. Ця асоціація з теплом вогнища, на якому готують їжу, накладається на сезонність речей, що несуть відчуття затишку та комфорту. Одяг, як тепло, яким діляться близькі люди, як заповітні моменти, коли ми разом в холодну пору року. 

“Часи мінливі, і в наші дні особливо важливо створювати затишок навколо. Адже навіть за часів невизначеності та війни, коли реальність стає викликом, затишок у деталях оточуючого нас світу стає нашою опорою. Колекція WINTER SPICE від GASANOVA FW24-25 закликає нас не тільки до стильного одягу, а й до створення цього особливого затишку, що допомагає нам впоратись з непередбачуваністю життя та надає нам необхідної теплоти та комфорту”, – коментує Ельвіра Гасанова.

In-house photography: Chris Yates