Лондон, 29 червня 2024 року – UKRAINEPRIDE та CAMPAIGN FOR UKRAINE взяли участь у Прайді у Лондоні 2024. Делегація зі 100 представників офіційно представила Україну, підкреслюючи єдність та стійкість українських ЛГБТК+ активістів, військових та патріотів.

Цього року слоган, з яким ми виходимо у світ: THERE IS NO RAINBOW WITHOUT YELLOW AND BLUE (НЕ БУВАЄ ВЕСЕЛКИ БЕЗ ЖОВТОГО ТА БЛАКИТНОГО). Його сенс: поки Україна живим щитом захищає життя не лише своєї нації, а й усього західного демократичного світу, у цих країнах можливі права і свободи. Україні потрібна підтримка, якщо західний світ хоче продовжувати святкувати різноманітність, демократію та свободу людини. Без сьогоднішньої боротьби українців все це дуже швидко стане неможливим. Тому на Прайді у Лондоні ми особливо наголошуємо на підтримці, яка нам усе більше необхідна  для їхнього спокою та свята в тому числі.

Оскільки Україна продовжує виступати передовим захисником життя не лише для своєї нації, але й для всього демократичного світу, українська делегація здійснила значний вплив на Прайд у Лондоні. Серед триваючої війни, яка перешкоджає повноцінному Прайду в Україні, українці з усього світу беруть участь у Прайдах за кордоном, щоб привернути увагу до важкого становища України.

«Неможливість проведення комплексного прайду в Україні через війну підкреслює важливість міжнародної солідарності», – зазначила Софія Лапіна президентка ГО  UKRAINEPRIDE. «Українці в усьому світі збираються на прайди за кордоном, щоб висвітлити виклики, які постає перед Україною. Особливо хвилююче те, що українська делегація третій рік поспіль бере участь у прайді в Лондон ».

Делегація, яка представляє стійкість і рішучість українського народу, наголошує на критичній необхідності міжнародної підтримки для захисту прав і свобод, якими дорожать західні демократичні країни.

«Перед обличчям постійних викликів Україна виступає як маяк надії на демократію та права людини. Беручи участь у Прайді в Лондоні, наша мета залишається непохитною: продемонструвати українську єдність і рішучість до перемоги, де переважають наші цінності прав і свобод людини.”, – додала Олена Іващенко з CAMPAIGN FOR UKRAINE.

Участь української делегації в Прайді в Лондоні підкреслює нагальну потребу в підтримці під час війни, що триває, і зміцнює солідарність із глобальними зусиллями щодо збереження миру та різноманітності. Наша присутність також підкреслює міцне партнерство між Україною та Сполученим Королівством, відзначаючи значний прогрес у захисті прав людини, досягнутий за підтримки Великобританії.

Фотографка Дар’я Агафонова