Ukrainian Fashion Week та Copenhagen Fashion Week продовжують партнерство у сезоні FW24-25, відзначаючи четвертий сезон співпраці. Цього сезону у Копенгагені відбулася перша спільна презентація українських fashion брендів – Ukrainian Fashion Week FW24-25 Presesentation: CHERESHNIVSKA, DOMANOF, J’AMEMME, PASKAL, Fayina Yerenburh X VOZIANOV.

Спільна презентація українських fashion брендів пройшла 31 січня в Ukraine House in Denmark та стала 20-м міжнародним заходом Ініціативи «Support Ukrainian Fashion». Ця Ініціатива, започаткована Ukrainian Fashion Week на початку повномасштабної війни, в той час, коли українські модні бренди втратили можливість демонструвати свої колекції в Україні, cтала символом солідарності та підтримки українських дизайнерів світовою модною спільнотою. 

Презентація українських дизайнерів на Copenhagen Fashion Week відбулася за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

31 січня українські fashion бренди CHERESHNIVSKA, DOMANOF, J’AMEMME, PASKAL, Fayina Yerenburh X VOZIANOV, об’єднані вірою в силу мрії, представили колекції, що втілюють суть Мрії, демонструють незламність людського духу та символізують життєву силу.

CHERESHNIVSKА

Бренд CHERESHNIVSKA представив колекцію, натхненну життям та мистецтвом гуцульської художниці, фольклористки, етнографки, філософині та фотографки Параски Плитки-Горицвіт. Колекція втілює красу форми витинанок Параски у її найчистішому вигляді. Мисткиня опиралась на місцеві традиції, переосмислювала їх, доповнюючи власним баченнням. Для нової колекції бренд створив унікальні витинанки та аплікації з вінтажного парашутного полотна, денімy та стокових тканин. Була збережена ажурність і плавність ліній характерну для прикарпатських витинанок.
“Ми хотіли розказати світу про сильну духом і талановиту Українку, життя та творчість якої було поза часом. Параски Плитки-Горицвіт пережила війну, 10 років ув’язнення на росії, але все ж повернулась додому і знайшла сили творити. ” – зазначила засновниця бренду Ірина Кохана, – “Звично для нас в основі колекції лежить сталість. Ми переробляємо старі речі і тканини. Саме 70% колекції створено з таких матеріалів.”

J’AMEMME

Сміливі нюдові лелітки та невагоме плісе стали основою колекції J’amemme FW’24/25 під назвою Le solstice d’hiver. Натхненна роботами укаїнського ілюстратора Охріма Судомори, який зображував світ міцел, колекція відтворює автентичні форми та текстури притаманні роботам митця. Символізм як текстур колекції, так і невагомість та геометрія ліній, також підкреслює впізнавані коди бренду – архітектурні форми, що акцентують на вишуканості і чуттєвості.

Втіленням кутюрної майстерності та акцентом колекції стала нюдова сукня з леліток, яка своїм кольором та унікальністю матеріалу створює ефект другої шкіри. Злагодженим балансом між структурною складністю, ніжною палітрою відтінків та елементами легкості тканини, у цій колекції бренд втілює власне бачення перетину світів природи та мистецтва.

Fayina Yerenburh X VOZIANOV

Українська мисткиня Фаїна Єренбург працює у напрямку абстракціонізму, поєднуючи нефігуративний живопис та дослідження кольору. Виразні та сповнені енергії, полотна художниці немов закликають до оптимізму, постають маніфестом надії. У співтворчості з брендом VOZIANOV, враховуючи амбіції та вдалі експерименти по створенню нового направлення у моді «безтілесна мода», народився абсолютно новий продукт-це мистецтво, у простір якого можна увійти та стати його частиною. Колекція зачаровує соковитими, з виключною художньою точністю підібраними кольоровими композиціями, які справляють ефект медитативного занурення у реальність спокою, радості та гармонії. Картини Фаїни стали принтами на тендітних шарфах, завдяки таланту Федора Возіанова розквітли на витончених сукнях, а тепер прикрашають теплі зимові пальто та сумки шопери у нові колекції.

Висловлюємо щиру подяку Association “Women for Ukraine”. На рахунку  Women for Ukraine безліч важливих проєктів, направлених на підтримку України та українців, одним з яких стала презентації українських fashion брендів в рамках Copenhagen Fashion Week.

Спільна презентація українських дизайнерів на Copenhagen Fashion Week стала нагодою побачити злиття моди, мистецтва та різноманіття підходів до сталості, що є невід’ємною частиною філософії кожного бренду. Українські бренди представили свої останні колекції, кожна з яких є свідченням стійкої креативності та сили, яка процвітає попри труднощі і втілює мрію.

Credits
PR Agency: SVPR
Venue: Ukraine House in Denmark
Photo: Raimonda Kulikauskiene, Gabriel Miranda