У Франції на 88 році життя помер модельєр Пако Рабан. Про це 3 лютого повідомило видання Le Télégramme.

Причини смерті наразі невідомі.

“Серед найбільш знакових фігур моди 20-го століття його спадщина залишиться постійним джерелом натхнення. Ми вдячні пану Рабану за створення нашої авангардної спадщини та визначення майбутнього з безмежними можливостями”, – йдеться на його офіційній сторінці у Facebook.

Пако Рабан — французький модельєр-кутюрʼє іспанського походження, революціонер у світі моди 1960-х років. Він започаткував французький будинок високої моди Paco Rabanne.

Він використав нові матеріали, наприклад, родоід — високоякісну пластмасу на основі ацетилцелюлози, які пропонували простір фантазії. Серед його проєктів були плащі з пірʼя, одяг зі шкіри й металу, плетені кольчуги з додаванням сухих квітів, мережива.

У 1973 році він перевернув світ парфумерії, створивши чоловічий аромат зі змішаним запахом квітів і дерева (Paco Rabanne pour Homme).

Paco Rabanne by Julien Dossena, fall 2019 ready-to-wear. Photo: Alessandro Lucioni / Gorunway.com

Paco Rabanne by Julien Dossena, spring 2023 ready-to-wear. Photo: Daniele Oberrauch / Gorunway.com

Кутюр’є також відомий як дизайнер костюмів для театру й кіно. Він розробив костюми більш ніж для 35 фільмів, а також для багатьох театральних постановок і балетів. Один із найзнаменитіших костюмів у кіно — костюм, розроблений для Джейн Фонди у фантастичному фільмі “Барбарелла”.

Неодноразово маестро відвідув і Київ. У 2006 перебував із виставкою графіки з 26 аркушів, витриману у чорно-білій гамі, в приміщенні галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв. Виявилося, шо професіонал у царині одягу цікавився, перш за все, людським обличчям, яке є мірилом духовності. Побачені ним зміни часів Помаранчевої Революції, він узагальнив метафорично: «Україна нагадує мені зараз квітку, яка на очах розкриває свої пелюстки».