Швейцарія перемогла на 68-му пісенному конкурсі Євробачення з піснею ‘The Code’ у виконанні Nemo.

Усі голоси були отримані, пораховані та перевірені, і Петра Меде та Малін Окерман мали честь оголосити переможця пісенного конкурсу Євробачення 2024.

Наживо з арени Мальме ми спостерігали, як завітний трофей Євробачення був переданий від Швеції до Швейцарії. Переможною піснею стала ‘The Code’, яку виконав Nemo.

Після оголошення останнього набору балів, ‘The Code’ була оголошена явним чемпіоном з загальною кількістю балів 591 та відривом у 44 бали.

Хорватія фінішувала на другому місці з піснею ‘Rim Tim Tagi Dim’ у виконанні Baby Lasagna, набравши 547 балів. Інше місце на подіумі дісталося Україні, яка завершила на третьому місці завдяки alyona alyona & Jerry Heil з їхньою піснею ‘Teresa & Maria’, набравши 453 бали.

Бали вночі були присуджені на двох етапах, як це традиційно на пісенному конкурсі Євробачення. Першими надійшли результати від журі, за якими послідувало оголошення голосів громадськості.

Після того, як були отримані початкові бали від 37 журі, Швейцарія набрала величезний відрив на табло з 365 балами. З 36 наборів найвищих ‘дванадцять балів’, доступних Швейцарії, ‘The Code’ була нагороджена вражаючими 22 з них. Це допомогло швейцарцям вийти в лідери на 147 балів, з Францією за ними на другому місці з 218 балами.

Switzerland wins the 68th Eurovision Song Contest with the song The Code by Nemo
Alma Bengtsson / EBU

226 балів, які громадське голосування потім присудило Швейцарії, було достатньо для Nemo, щоб утримати це лідерство і перетнути фінішну лінію до остаточної перемоги. ‘The Code’ стає 68-м переможцем пісенного конкурсу Євробачення.

Для повного розкладу результатів фіналу натисніть тут.

Тріумф Nemo у Мальме став третьою перемогою Швейцарії на пісенному конкурсі Євробачення на сьогоднішній день, після перемоги Ліс Ассії у 1956 році та Селін Діон у 1988 році.

Switzerland wins the 68th Eurovision Song Contest with the song The Code by Nemo Corinne Cumming / EBU

Швейцарія вперше взяла участь у пісенному конкурсі Євробачення у 1956 році, вигравши перше видання конкурсу, яке вона також приймала.

Країна пропустила конкурс лише у 1995, 1999, 2001 та 2003 роках через погані результати в попередні роки, що за тодішніми правилами означало відсторонення від конкурсу.

У 21 столітті результат Nemo є лише четвертим випадком, коли Швейцарія фінішувала у Топ-10 у фіналі.

Народжений у 1999 році у Білі, маленькому двомовному містечку у Швейцарії, Nemo грає на скрипці, піаніно та барабанах з малого віку.

У 2016 році Nemo став відомим за одну ніч завдяки виступу на SRF Virus (#Cypher), який став вірусним у соціальних мережах. Після цього вони випустили два EP, через які 7 пісень потрапили прямо до офіційного швейцарського чарту синглів.

2020 рік ознаменувався початком періоду змін для Nemo, коли вони почали писати та продюсувати для інших артистів, а також почали випускати пісні англійською мовою.

У своїй музиці Nemo займається такими темами, як гендерна ідентичність, психічне здоров’я та пошук свого місця у цьому світі.

Ви можете послухати всі 37 пісень Євробачення 2024 через ваш улюблений сервіс стрімінгу або подивитися музичні відео на YouTube каналі.

Джерело: https://eurovision.tv/story/switzerland-wins-eurovision-2024