Бренд HELENA ROMANOVA презентує нову колекцію “Anima” (лат. душа), до якої входять 23 моделі різних видів аксесуарів: головний убір, очілля, сережки, чокери, кольє, рукавички, браслет, натільні прикраси-трансформери, виготовлені із нержавіючої сталі, кришталю та скла.

Пластика ліній та втілені в прикрасах силуетні рішення відсилають нас до стилю Art Nouveau кінця ХІХ-початку ХХ століття, з притаманними йому стилізованими елементами природи, зображеннями рослин і комах. Колекція натхненна ювелірними роботами René Jules Lalique та символізмом метеликів.

Перші ескізи колекції були створені ще в 2021 році, в тому ж році були побудовані та втілені в життя традиційні для HELENA ROMANOVA сталеві деталі, що в подальшому стануть композиційними центрами аксесуарів. Нажаль, широкомасштабне російське вторгнення в Україну зупинило роботу над колекцією; дизайнер бренда Олена Романова повернулась до неї лише наприкінці весни 2023 року. Робота в умовах щоденних повітряних тривог і обстрілів, з набутим за час великої війни новим життєвим досвідом, надала колекції нового змісту, сенсів і вкладених в неї алегорій, зокрема до самого поняття життя та його цінності.

Композиційними центрами прикрас є стилізовані ажурні метелики, розетки квіток та пелюстки із полірованого до дзеркального блиску металу. Їх силуетні лінії продовжують підвіски у вигляді крапель та багатоярусні низки із кришталевих та скляних намистин. Для вишивки головного убора були також використані рожевий кварц, перламутр, текстильні квіти, скло та пластик. Натільні прикраси-трансформери спроектовані для більшої варіативності способів носіння та надають можливість власниці самостійно змінювати композицію виробу.

Образ метелика, як символа душі, переродження з одного боку і крихкості і нетривалості життя – з іншого, будучи виконаний із практично незнищенної нержавіючої сталі набуває рис незламності і стає символом несподіваної витривалості і адаптації до випробувань долі.

Фотограф: Юрій Романов
Модель: Тетяна Брик
Зачіска: Юлія Ксеніта
Макіяж: Команда Ксеніти, Вікторія 
Асистентка: Катерина Конішевська