17 лютого відбудеться третій спільний показ українських fashion брендів на London Fashion Week – TAMAR KEBURIA, J’AMEMME та GASANOVA представлять свої колекції в рамках UFW International Season FW24-25.

Показ українських дизайнерів на London Fashion Week відбувається за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».*

Третій сезон British Fashion Council та London Fashion Week підтримують українських дизайнерів та Ukrainian Fashion Week. Оргкомітет UFW висловлює глибоку вдячність British Fashion Council за постійну підтримку українських дизайнерів на London Fashion Week у жахливі часи війни.

На початку повномасштабного вторгнення, коли українські fashion бренди втратили можливість представляти свої колекції в Україні Ukrainian Fashion Week оголосив Ініціативу «Support Ukrainian Fashion». Сьогодні Ініціатива «Support Ukrainian Fashion» стала символом солідарності та підтримки українських дизайнерів світовою fashion спільнотою.

«Для мене велика честь представляти Україну та ділитися історією людей, які постраждали від війни за останні два роки. Моя колекція FW24-25 Reflections — це відлуння моїх власних переживань: двічі переживши досвід війни, я вкладаю у кожну модель своє глибоке розуміння долі переміщених осіб. Кожен образ колекції розповідає історію стійкості, ілюструючи багатогранність людських доріг, що нас зближують. Цей показ виходить за рамки звичайного модного шоу, це важлива заява про прагнення до емпатії у світі, що страждає від протиріч»,

– Тамріко Кебурія, засновниця і креативна директорка TAMAR KEBURIA.

Незважаючи на російську війну, українські дизайнери продовжують творити, демонструючи стійкість всієї fashion індустрії України, і Ukrainian Fashion Week продовжує підтримувати їх у четвертому International Season.

«В умовах сучасної реальності в Україні, життя стає складним, зокрема, і для творчих людей. Участь у тижні моди – це наш рупор, наш спосіб заявити світові, що українці, зокрема, українські жінки не будуть мовчки стежити за тим, що відбувається. “Жінка з перцем” – героїня нашої колекції, сильна як ніколи. Вона не хоче відчувати жалість до себе, але готова прийняти підтримку. Так само як і Україна»,

– коментує Ельвіра Дамірова, засновниця і креативна директорка GASANOVA.

Для українських дизайнерів створення нових колекцій – це їх протистояння руйнівній силі війни. 

«Наша колекція є візуальною одою красі та різноманітності природи, втіленою через призму мистецтва. Вона стала ілюстрацією особливого зв’язку між актом творення людини та навколишнім середовищем. Ми зобразили це через колірні контрасти та форми, натхненні роботами українського ілюстратора Охріма Судомори, роботи якого розкривають світ міцел. Використання інноваційних технік плісирування дозволяє створювати виразні архітектурні форми, що відображають тісний зв’язок образів колекції з природою»,

– зазначає Юлія Ярмолюк, засновниця і креативна директорка J’AMEMME.

Вперше в історії світової індустрії моди один Тиждень моди проходить на майданчиках інших Тижнів моди. Вперше дизайнери створюють свої колекції під звуки вибухів та сигнали повітряної тривоги. Всі ми живемо сьогодні в Україні у стані неймовірного стресу.  Проте українські дизайнери знаходять у собі сили створювати нові колекції, щоб розповісти всьому світу про українську стійкість і мужність. Та, що дуже важливо, показати українську національну ідентичність через моду, яка є невід’ємною частиною культури України.

*Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.