15 травня у Національному музеї Тараса Шевченка українська художниця-амбідекстер Оксана Фурса презентувала свою персональну виставку «ІРЖА». В експозиції представлено 20 мальовничих полотен із серії «ІРЖА ВІДТВОРЕННЯ».

На відкриття виставки завітали культурні діячі, друзі та колеги художниці: Дмитро Стус, Марина Кінах, Юлія Шиленко, Наталія Заболотна, В’ячеслав та Ірина Дюденко, Діана Дорожкіна,  Натаілія Ігнатченко, Олег Пінчук, Олександр Юнін, Олег Марголін, Ірина Плюта та інші.

Ведучий вечора — Заслужений артист України Дмитро Оскін.

Це вже сьома персональна виставка мисткині у Національному музеї Тараса Шевченка. Нагадаємо, що у 2022 році художниця презентувала виставку-марафон «Між небом та землею».

 «Ця виставка дуже знакова для мене як для художника і людини, що гостро відчуває біль нашої Землі весь час війни. Моя перша воєнна виставка була відкрита 5 липня 22 року. Саме в Національному музеї Тараса Шевченка, який першим відкрив виставковий сезон під час війни в Україні. Тоді я дала собі настанову, що моя наступна виставка в цьому музеї буде знаменником закінчення війни. Саме зараз я відчуваю потребу показати суспільству ретроспективу своїх творчих пошуків, що фіксували на полотні всі історичні та знакові події перебігу війни в Україні. Десь із болем, десь з іронією і гротеском» — розповідає Оксана Фурса — «Це моя творча розповідь. Я писала картини під час війни так, як ніколи не малювала до того. І це не тільки про рекордну кількість робіт за два роки, а і про кардинальну зміну в моїй авторській техніці, що народилась під час створення колекції ІРЖА».

Оксана Фурса — володарка унікальної техніки зустрічного мазка. Художниця створює свої картини двома руками одночасно.

На відкритті на гостей очікувала цікава та насичена програма: авторська екскурсія виставкою живопису від Оксани Фурса, показ нової колекції шовкового живопису серії «ІРЖА» в хустках та капсульної колекції тунік «АУРУМ», презентація скульптури «РОЗЛОМ» в колаборації зі скульптором Владом Ендуровим, запальний виступ українського рок-гурту «ЯРРА», презентація ексклюзивної колекції вина Совіньйон Блан Chateau Pauk з художньою етикеткою ІРЖА, дегустація крафтових сирів від ресторану «Порядний Ґазда». 

Концепція виставки «ІРЖА»:

Іржа — як алегорія знищення зброї. Іржа — через яку ми всі проростаємо і відтворюємось, яскравими фарбами, як нова Нація. Іржа — що під час війни зʼїдає наші душі страхом, невпевненістю! Іржа — що зʼїдає наше майбутнє.

Виставка відкрита для відвідування з 16 травня по 2 червня 2024 року за квитком до музею. Музей Тараса Шевченка працює з середи по неділю (з 10:00 до 18:00, каса — до 17:15). Понеділок та вівторок – вихідні дні.

Виставка відбулася за підтримки Art Renova Ukraine та Арт Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі.

Фото: Ілона Рукобратська, Євген Несін, Олександр Рибка, Вікторія Головін