Український бренд NADYA DZYAK представила колекцію SS24, натхненням для якої послужила творчість художниці-наївістки Поліни Райко, чий дім-музей в Олешках був затоплений після підриву росіянами Каховської дамби.

«Після катастрофи на Каховській ГЕС під водою опинилися цілі села та міста на півдні України. Затопило й одну з найвідоміших мистецьких пам’яток України — будинок-музей художниці наївістки Поліни Райко в Олешках. Стіни і стелі кімнат у ньому були повністю вкриті унікальними та надзвичайними розписами, які пані Поліна виконувала сама, лише за покликом серця. 

Мені захотілося перенести її картини на наші сукні, перенести цей настрій. Зрештою, майбутнє нашої країни будуватиметься на фундаменті збереженої та віднайденої культури. І тому ми маємо з усією любов’ю плекати наш мистецький спадок. Навіть якщо його змило водою»,

–  ділиться дизайнерка та креативна директорка бренду Надя Дзяк.

Нова колекція SS24 сповнена віри і яскравих, оптимістичних кольорів – мімози, м‘яти, ніжного рожевого, бірюзи та бузка. Бренд продовжує працювати з прозорими плісованими фактурами, створюючи ілюзорний оптичний ефект від перетину і поєднання  різних пастельних відтінків. Волани, викладені у геометричні визерунки, якими дизайнер ніби малює у повітрі. Ці довершені невагомі конструкції виконані у техніці плісе, яке виробляють на підриємстві в Харкові, не зупиняючи процес попри регулярні обстріли міста.

«На сонячно-помаранчевій сукні з нової колекції NADYA DZYAK SS’24 розквітли сині квіти, які прикрашали одяг одного з янголів на стінах будиночку художниці Поліни Райко – генію українського наїву. Звивисті фактури воланів та яскраві кольори нагадують сюреалістичні візерунки та форми з малюнків художниці. У цій несподіваній жвавій кольоровій палітрі є щось інфантильне, і, мабуть це те, що проторувало собі шлях назовні через біль. Адже витоки нашої сили лежать десь в площині дитинства. Звідти ми беремо у подорож до дорослого життя найважливіше — безумовну любов, віру в майбутнє, мрії. І коли життя перетворюється на кошмар, промені цього внутрішнього світла пробивають темряву душі.»

У новій колекціі продовжено тему деніму, з якою бренд почав працювати минулого сезону. Створення кольорових джинсових речей стало окремою історією для дизайнерки: тканину обробляли на профільному виробництві у Одесі, після чого Надія сама доводила її до нео бажаних відтінків, близьких до палітри Поліни Райко.  У цьому теж є сакральні сенси, адже ці жакети та брюки дизайнер фарбувала на ганку своїх батьків, з якими вона  зараз дуже рідко бачиться через війну.

«Мій батько допомагав мені вручну фарбувати речі та висушувати їх на сонці. В цьому процесі було щось архаїчне, навіть ритуальне. Я знову замислювалась над тим, як ми пронесемо в майбутнє метафізику нашої спадщини, побут, традиції, батьківську любов»,

– розказує дизайнер.

Також у новій колекції ми побачили об’ємні, стьобані вручну, теплі куртки-бомбери яскравих кольорів, декоровані 3D квітами, міні-сукні в клітинку із об’ємними плечима у блакитному, помаранчевому та рожевому відтінках. Асиметричні шовкові сарафани, речі із прозорої сітки, декоровані плісованими воланами.  Кроп топи-бюстьє з фірмовими прозорими воланами, а також невагомі, ніби з повітря, рукавички, фарбовані джинси карго, широкі брюки палаццо, квіти із деніму ручної роботи. Класичні прозорі сукні виконані у нових відтінках бузку та бірюзи.

Нова колекція SS’24 була представлена на London Fashion Week 19 вересня, а також буде представлена у паризькому шоу-румі VETEMAZE з 27.09. по 03.10.

Спеціально для показу на London Fashion Week було створено надзвичайні аксесуари сумки  Cityscape Arc Nadi bag у колаборації з дизайнеркою бренду Grie Алісою Грішаєвою. Це зручні shoulder bags в техніці color blocking. Яскраві сумки для будь-яких моментів життя, які дають настрій і надію. «Для мене це ще одна історія, про те, як віра, єдність і взаємопідтримка можуть творити дива», – ділиться Надя Дзяк.