“20 днів у Маріуполі” – Український фільм, що здобув “Оскар”

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” став переможцем престижної кінопремії “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”. Це історичний момент для українського кінематографа, адже це перший “Оскар” в історії країни.

Фото: REUTERS/Mike Blake

Фільм, знятий військовим кореспондентом Мстиславом Черновим, фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василісою Степаненко, документує трагічні події в Маріуполі під час російської облоги міста у 2022 році. Ця робота відображає гуманітарну катастрофу, масові поховання, злочини проти цивільного населення та героїчну роботу медичних працівників.

Під час своєї переможної промови на церемонії “Оскар”, Мстислав Чернов зазначив, що хотів би, щоб цього фільму ніколи не існувало, висловлюючи бажання, щоб Росія ніколи не нападала на Україну. Його слова викликали глибокий резонанс та аплодисменти серед присутніх.

“20 днів у Маріуполі” не лише здобув “Оскар”, але й отримав нагороду Британської академії кіно та телевізійних мистецтв (BAFTA) та був відзначений на численних міжнародних кінофестивалях.

Цей фільм є важливим свідченням історії, яке несе істину про події в Україні на весь світ, нагадуючи про необхідність боротьби за мир та справедливість.

Андрій К.

About Author /

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search