Як управляти своїми емоційними станами?

Начасі турбуватись про себе!
Починати можна з зовнішніх дій, таких як різні приємні та корисні процедури для тіла, вчасно годувати себе, вчасно надавати відпочинок та вчасно відчути, коли заряд життєвої батареї енергії спускається нижче рівня 50%. Ці та інші дії корисні, але є те, що необхідно постійно тримати у фокусі уваги, бо зовнішні дії тільки допомагають накопичувати енергію для повного життя, а внутрішні вміння, такі як управління емоційним станом в любих ситуаціях, та підвищення емоційного тона життя генерує енергію для довготривалого використання.

Джерело

Як відомо, емоція – це сигнал, реакція організму на ситуацію, дію, слова, які стосуються нас безпосередньо або ми є дотичні до них. Наприклад, при святкуванні дня народження незнайомої мені людини запустили фейєрверки. Я відчуваю емоцію радості та захвату від спостереження за шоу, хоч ця дія не для мене особисто.

Тривалість емоції від 3 до 7 секунд. І наша задача усвідомити, що зараз ми відчуваємо, прийняти це, навіть якщо ми відчули страх, тривогу, злість або розчарування, те, що має категорію “негативних” емоцій, та прожити їх і відпустити.

В такому випадку ми свідомо управляємо емоціями та власноруч формуємо зрозумілий нам та бажаний емоційний стан по життю. А в випадку, коли емоцію не визнаємо, не усвідомлюємо або не проживаємо, подавляємо, “ховаємо” по типу: “гарні дівчатка та хлопчики не зляться”, то отримуємо хронічний фон роздратованого або апатичного емоційного стану.

Джерело

Є багато практик для самопідтримки при хронічному негативному емоційному стані, далі буде список з них. Та перед цим хочу звернути вашу увагу на те, що негативна емоція корисна, бо вона є сигналом, що ми вже попали або можемо опинитись в ситуації, яка нам не потрібна або не корисна.

Також є користь від короткочасного перебування в негативному емоційному стані, такому як злість, наприклад, бо злість надає енергію для бажання змінити ситуацію, в якій вона проявилась, та підказує нам починати активно діяти. А ще страх показує можливі точки для росту та розвитку. Заздрість дає зрозуміти те, чого ви хочете, але не дозволяєте собі, а образа показує, де вам не вистачає особистих кордонів.

Джерело

Які практики допомагають проживати та відпускати негативні емоційні стани?

  • Кричати.
  • Співати.
  • Пересувати все, що в зоні досяжності, наприклад – меблі.
  • Танцювати.
  • Попригати.
  • Повзати.
  • Полежати. Лежачи, постукати руками, ногами сильно, але, звісно, з обережністю і повагою до свого тіла.
  • Прийняття душу. А як немає можливості для душа, то відкрити кран і направити долоні під струю води.
  • Виставити великий палець і дути на нього.
  • Дихати улюбленими способами. Наприклад, вдихати два рази, видихати два рази. Вдихати через ніс, видихати через рот повністю все повітря. Дихання як песик – короткі та часті вдих та видих.
  • Мати подушку для биття, щоб випускати агресію, злість, роздратування з тіла. Видувати мильні кульки.
Джерело

Керування своїми емоційними станами надасть вам можливість керувати своїми внутрішніми та зовнішніми реакціями на будь-які події та зміни в житті, спиратись на власні внутрішні опори та ефективно і повно проживати кожну хвилину життя.

Інесса Самброс

Інесса Самброс – психолог, психосоматолог, сертифікований практик системних сімейних розстановок, авторка курсу з самопідтримки та самоцінності «З турботою до себе. Відносини зі своїм життям», має 14 років досвіду роботи, 3 вищі освіти та 5 сертифікатів у професійній психологічній діяльності. Вона працює індивідуально та проводить групові та виїзні тренінги.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search