Як хворіти з користю для себе

Нові хвилі вірусів накривають світ. Тисячі людей потерпають від симптомів вірусних захворювань та від вимушеної обмеженості своїх щоденних справ.

Це проявляється в уповільненні активностей, скасуванні різних процедур у спеціалістів та, навіть, запланованих відвідин довгоочікуваних заходів. Така різка зміна образу життя дуже негативно впливає на емоційний стан людини, що захворіла, бо це схоже на зірваний “стоп кран” в потязі, а не на зупинку по розкладу, як запланована відпустка. Якщо ж додаються фізичні ускладнення перебігу хвороби, слабкість та втрачання життєвої енергії, вплив “зовнішніх” подій у світі, то процес одужання може затягнутись.

Пропоную розглянути способи для самопідтримки себе в період захворювання та варіанти, як провести цей час на користь для себе!

Найважливіше – постійно піклуватися про свій фізичний та емоційний стан, надавати фокус уваги на нагальні потреби вашого організму. Тут і зараз прислуховуватись до сигналів, які посилає тіло або ваш внутрішній світ через відчуття!

Вам прохолодно, відчуваєте голод, потребу переключитись з потоку задач та питань, які постійно виникають, не дивлячись на ваш високий ККД? Намагайтесь одразу ж реагувати на сигнали тіла та душі і змінювати умови на бажані.

Але, якщо ви все ж таки захворіли!

Зверніть увагу, що основна риса часу, який ви проводите під час хвороби – це уповільнення життя. Або в прямому сенсі – можливість залишатись в ліжку, що зараз є розкішшю для багатьох людей!

Уповільнившись, ви маєте змогу побути наодинці з собою, зі своїми думками та бажаннями, з проживанням руйнування старих, давніх упереджень, які вже втратили свою нагальність і не працюють. Важливо усвідомити, що з підвищенням температури тіла наша психіка “спалює” непрацюючі схеми та накопичені “важкі” емоції, переживання, все те, що “не прожилося”, не вийшло в момент виникнення.

Чи звертали ви увагу на те, що повертаючись з подорожей, зі стану переключення на інший “світ”, інше оточення, новий досвід, тіло може реагувати слабкістю, бажанням “відпочити після відпочинку”? Це ефект “прийняття” нового досвіду, нової інформації та переналаштування вашого курсу на життєвому шляху.

Розуміючи користь хворобливих станів, ви зможете змінити своє ставлення до ситуації, якщо немає можливості змінити саму ситуацію, та використати “плюси” – вільний час на себе в уповільненому вигляді, можливість прислухатись до себе, піклування близьких, їх збільшена увага. Нарешті, з’являється можливість навчити практичним прикладом свою дитину основам піклування. Вона може самостійно принести або навіть зробити гарячий напій вам, чи принести декілька подушок для зручності.

Зверніть увагу: якщо регулярно користуватись допоміжними психологічними та коучінговими техніками для “очищення” від накопичених емоцій – такими, як «лист-образ» або практики емоційно-образної терапії, або через нейромалювання, ЗенАрт і т.п. (про ці техніки ми поговоримо детальніше з часом).

Caspar David Friedrich: “Lebensstufen”.

Якщо свідомо приймати етапи кризових переходів в житті, відчувати свої “нові” стани та бажання, надавати їм “легальні” місця у власній мапі реальності, дотримуватись здорового образу життя, бути вдячним за те, що маєте зараз, тіло, розум та психіка у вас будуть в балансі. Ймовірно, що більшість вірусів будуть вас оминати! Адже не буде підгрунтя для їх розвитку.

Авторка: Інесса Самброс – психолог, психосоматолог, сертифікований практик системних сімейних розстановок, авторка курсу з самопідтримки та самоцінності «З турботою до себе. Відносини зі своїм життям», має 14 років досвіду роботи, 3 вищі освіти та 5 сертифікатів у професійній психологічній діяльності. Вона працює індивідуально та проводить групові та виїзні тренінги.

Інесса Самброс

Інесса Самброс – психолог, психосоматолог, сертифікований практик системних сімейних розстановок, авторка курсу з самопідтримки та самоцінності «З турботою до себе. Відносини зі своїм життям», має 14 років досвіду роботи, 3 вищі освіти та 5 сертифікатів у професійній психологічній діяльності. Вона працює індивідуально та проводить групові та виїзні тренінги.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search