У Лондоні відбулася зустріч професіоналів кіно- та телеіндустрії з українськими колегами, які залишилися без дому
У Лондоні відбулася зустріч британських професіоналів кіно- та телеіндустрії з українськими колегами, які залишилися без роботи та без дому та отримали притулок у Великій Британії після повномасштабного російського вторгнення.
23 листопада в центрі Лондона, біля вежі The Shard, яка виготовлена з заліза «Азовсталі», відбувся масштабний захід, на якому українські митці кіно та телебачення ініціювали зустріч з британськими колегами та великими інституціями, задля пошуку можливості подовжувати українським діячам кар’єру у кіно та медіа після повномасштабного вторгнення.
ОРГАНІЗАТОРИ ЗАХОДУ:
Організаторами заходу в Лондоні виступили дві українські діячки, продюсерка та режисерка Ксенія Бугрімова та лондонська фотограф Катерина Астрелла, а також УкраїнськоБританська асоціація професіоналів екранної індустрії «Talanted U: Ukraine & United Kingdom».
До Асоціації Talanted U увійшли українки, які все життя працювали в кіно та на телебаченні, але після 24 лютого були змушені залишити свої домівки та будувати життя з нуля в новій країні.
Довідка: Засновниця Асоціації Ксенія Бугрімова – продюсерка і режисерка, лауреат премії
«Телетріумф» за найкращу режисуру, входила до списку «Топ кращих молодих медіаменеджерів», член журі Міжнародний кінофестиваль у Банфі (Канада) співзасновніця ГО Українські жінки кіно і медіа.
Мета організації: підвищення кваліфікації та підтримка українських кінематографістів, телевізійників, які втратили роботу внаслідок російської агресії.
ЗАПРОШЕНІ СПІКЕРИ ІВЕНТУ:
1) Katie Bailiff. Генеральний директор «Жінки в кіно і на телебаченні Великобританії» (Women in Film and Television UK)
Women in Film & TV (Велика Британія) є провідною членською організацією для жінок, які працюють у креативних ЗМІ у Великобританії та є частиною міжнародної мережі з понад 12 000 жінок.
2) Анна Мачух. Співзасновник та виконавчий директор Української кіноакадемії, співзасновник та директор проекту Dzyga MDB.
3) Nancy Bishop. Кастинг-директор («Борат», «Місія неможлива» тощо), номінована на премію «Еммі».
ГОЛОВНІ ПАРТНЕРИ ЗАХОДУ:
1) Women in Film and Television UK
https://www.wftv.org.uk/
2) BECTU
BECTU – це профспілка з понад 40 000 працівників аудіовізуальних та розважальних секторів.
https://bectu.org.uk/
3) GOLD FINCH studio
https://www.goldfinch.co.uk
ВЕДУЧА ЗАХОДУ та авторка сценарію – відома українська телеведуча Маша Виноградова.
ГОСТІ ЗАХОДУ:
З української сторони гостями заходу були відомі українські телеведучі Людмила Харив, Юлія Бортник, телеведуча та тренерка Аніта Луценко, журналістка BBC Оксана Кундіренко, кіно продюсерки Алла Бєлая та Серафіма Куценко тощо.
Серед британських гостей, які відвідали захід, були Nancy Bishop, Katie Bailiff (WFTV),
Macdonald Spencer (режисер), Yates Chris (телеведучий), Simon Walton (ITV, BBC, Silverbriz TV), Verity Wislocki (продюсерка та супервазер постпродакшену «Суіні Тод», «Лобстер», «Дитина людська»)
ЦИТАТИ ГОСТЕЙ ПІСЛЯ ЗАХОДУ:
«У перші дні війни я перевіряла телефон кілька разів за ніч і вранці, як тільки прокидалася. Зараз вже такого немає. Але я думаю, що ви маєте переривати щоденні думки людей, їхні життя, і нагадувати, що ось ми і війна триває.
Британські медіа потребують людей. Справді потребують. Тому не бачу жодної причини, що може завадити цьому «шлюбу».
Katie Bailiff«Українських професіоналів медіа сфери зараз багато. Думаю, ми маємо шукати українців там, де ми можемо, їхні історії, креатив, енергію. Я думаю, що кожна хвиля еміграції несе великий приплив нової енергіі в кіно та медіа сфери»
Nancy Bishop«Я довгий час був журналістом. І новими мають бути новими, свіжими, тому розповідати одну і ту ж саму історію щодня втомлює публіку. Це жахливо, але факт. Тому ми маємо шукати нові шляхи для України потрапити на перші шпальта» Simon Walton
«Ті фільми, які ми сьогодні бачили – це голівудська якість. Це дуже добрий старт!»
Yotes + Janice (Bectu)З першого дня великої ескалації війни ми постійно працюємо над підвищенням обізнаності та приверненням уваги іноземних ЗМІ до України. Ми робимо все можливе, щоб проникнути в серця людей через мистецтво, використовуючи всі інструменти, щоб представити наших мужніх людей, які віддано борються за свободу, людську гідність, демократію та мирне майбутнє.
CEO Talented U – Ксенія Бугрімова
ПРОГРАМА ЗАХОДУ:
1) ПЕРФОМАНС S.H.E 2022, АВТОР КСЕНІЯ БУГРІМОВА
Гостей зустрічала вражаючий перфоманс з трьох персонажів, які символізують українських Жінок у 2022 року. Проект був створеній, аби нагадати британським продюсерам, що відчуває кожна з присутніх в залі українських дівчат 24 лютого 2022 року жінки, які ніколи не водили авто і не сідали за кермо, проїхали понад 2500 миль, рятуючи дітей і людей похилого віку.
У травні 2022 року жінки ховали батьків і дітей в окупованих містах на дитячих майданчиках чи клумбах біля будинків.
Жінки 2022 року збивали ворожі безпілотники банками з консервацією.
Жінки 2022 року пішли на передову і зі зброєю або з камерою в руках відстояли свою свободу та демократію. Раніше це були підприємці, бізнес-леді, викладачі, артисти балету, художники- постановники чи костюмери, тепер – воїни. На передовій або на інформаційному чи культурному фронті.
Жінки у 2022 році, рятуючи маленьких дітей, переїхали в інші країни, і почали все з нуля. Це стало обнуленням їхньої кар’єри, комфорту та гідності.
Персонаж № 1: МАМИ 2022
Внаслідок російського вторгнення в Україну було вбито 437 дітей і 837 дітей отримали поранення.
Персонаж № 2: БІЖЕНКА 2022
Більше 5 мільйонів були евакуйовані за межі країни. Це найбільша хвиля міграції з часів Другої світової війни.
Персонаж № 3: ЗАХИСНИКИ ЗІ ЗМІ ТА КІНО 2022
«Як українському продюсеру зберегти свою суб’єктивність, і як український проект все одно може бути українським проектом, а не проектом іншої країни?» (с) Дар’я Бассель, продюсер
2) ФОТО ВИСТАВКА «UKRAЇNKI» ВІД КАТЕРИНІ АСТРЕЛЛА ТА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТРЕЙЛЕРА ФІЛЬМУ КАТЕРІНИ АСТРЕЛЛИ ТА МАРІЇ СПРІНГІС «UKRAЇNKI DISPLACED»
«UKRAЇNKI DISPLACED» був знятий, щоб допомогти привернути увагу до вимушеної імміграції. Фільм висвітлює боротьбу мільйонів переміщених українських жінок і дітей – змушених покинути свої домівки, покинути своїх коханих і своїх чоловіків. Це жорстке нагадування, що навіть у Європі у 2022 році війна може торкнутися будь-кого в будь-який день.
Героїнями сталі відомі українські біженки Маша Виноградова, Юлія Янчар, Ксенія Бугрімова та Марина Леончук.
3) ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТИЗЕРА ФІЛЬМУ “HOME FOR UKRAINE” ВІД WOW OSCAR STUDIO
Документальній цикл складається з 10 фільмів та присвячений британським знаменитостям, які відкрили свої домівки, щоб врятувати українців. У першій серії історія відомого телеведучого Британії, коментатора Уімблдонського турніру, екс першої тенісної ракетки Великої Британії Ендрю Касла та українки Юлі з Маріуполя.
Сім’я Юлії перебуває в пеклі в українському місті Маріуполь. Дивом вони рятуються від війни та вона з дочкою їдуть до Великої Британії шукати миру за державною програмою «Дім для України».
Єндрю Касл відкриває для них двері свого будинку. Але чи знайдуть вони тут спокій? Чи чекає новий бій зі спонсором на чужині? І чи може це місце стати їхнім новим домом? Адже Юлії та її родині нікуди повертатися. Їхнього міста вже немає на карті світу.
Сценарістка та креативна продюсерка Марія Виноградова, режисерка та продюсерка Ксенія Бугрімова.
4) ПРЕЗЕНТАЦІЯ БАЗИ ДАНИХ З КОНТАКТАМИ ФАХІВЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ КІНО-ТА МЕДІА-
ІНДУСТРІЇ
На івенті було анонсовано появу спеціальної бази даних з контактами усіх українських професіоналів медіа та кіно, які зараз знаходяться у Великобританії. У базі даних можна буде знайти продюсерів, режисерів, сценаристів, редакторів, телеведучих, фотографів, акторів та багатьох інших. Усі вони мають право працювати у Великобританії, а головне – велике бажання повернутися до професії.
Окрім того, в базі даних з’являться і ті спеціалісти, що наразі перебувають в Україні. Адже це дасть їм можливість отримувати замовлення для дистанційної роботи.
Ця база даних вже доступна для використання. Але найближчим часом вона буде оновлена і стане ще зручнішою та інформативнішою, адже буде додано ще більше корисної інформації про українських професіоналів.
Завершився захід виступом Діджей сету , обговоренням фото виставки Катерини Астрелла, та подарунками від партнерів заходу.
PERSONAL NETWORKING, де працівники української кіно- та медіа індустрії мали можливість поспілкуватися з британськими колегами, отримати поради щодо того, як зробити перші кроки в індустрії, та обмінятися контактами.
Адже головна мета заходу – допомогти українцям поступово адаптуватися, пізнати особливості британської медіаіндустрії та повернутися до професії.
СТАТИСТИКА:
До 24 лютого українські фільми були на найпрестижніших світових преміях: Cannes Film Festival, Berlinale, Venice Film Festival, Oscars, European Film Awards Etc.
А українські розважальні телешоу створені за найвідомішими франшизами: The Masked Singer, Hell’s Kitchen, The Bachelor тощо.
Але після повномасштабного російського вторгнення медіа індустрія в Україні опинилася на межі виживання: деякі національні канали та великі виробництва були змушені припинити існування, а інші суттєво скоротили штат. Рівень безробіття в кіно- та медіа сфері України наразі сягнув рекордних 85%.
Через небезпеку для життя, через пошкодження критичної інфраструктури, відключення електроенергії, відсутність світла, опалення, води багато фахівців були змушені покинути Україну. Зараз у Великій Британії перебуває близько 300 кінематографістів, працівників телевізійних та інших засобів масової інформації.