Куала-Лумпур: подорож до серця Малайзії

Гаряча суміш малайської, китайської, індійської, арабської та європейської культур

Думки досвідчених мандрівників ніколи не сходяться, коли мова заходить про столицю Малайзії. Ми довго вагалися, їхати чи ні, та яким чином побудувати маршрут, щоб отримати якомога більше позитивних вражень від Куала-Лумпур, або KL, як його називають місцеві жителі. Поєднати дві столиці – Сингапур і Куала-Лумпур – стало найкращим рішенням. Більшість рекомендували зупинитися там на 2-3 дні, але ми довірилися інтуїції й забронювали цілих 9 ночей в апартаментах на 45-му поверсі в самому серці Куала-Лумпур. На 46-му поверсі готелю знаходився бар, на 47-му – басейн з джакузі, на 48-му – вже тільки небо та зірки. Навколо хмарочоси, які немовби протикали небо, полюючи на зірки. А десь там у далечині гори…

Опинитися в Куала-Лумпур після бездоганного Сингапуру стало для нас дійсним випробуванням. Будівництво на кожному кроці, сміття, настирливі таксисти, великі натовпи людей та скупчення машин на дорогах… Після першого дня ми розчарувалися й навіть серйозно замислилися над тим, щоб утекти зі столиці на острів Борнео. Але вирішили надати цьому хаотичному місту другий шанс і не пошкодували.

Їхати в Куала-Лумпур можна в будь-яку пору року. Тут немає вираженого сезону дощів, але вологість доволі висока, особливо влітку. Тому зимові місяці все ж таки більш привабливі. Але якщо ви збираєтеся відпочити на островах Борнео, Пенанг або Лангкаві, тоді уважно слідкуйте за прогнозом погоди на кожному з островів по місяцях, він може суттєво відрізнятися від столиці.

Замовляти житло рекомендую в центрі, в ідеалі – поблизу метро в районі веж Петронас. Ціни на розкішні апартаменти в самому серці Куала-Лумпур вас приємно здивують. На вихідні сюди приїжджає багато людей з сусіднього Сінгапуру на відпочинок і шопінг. KL входить до п’ятірки найкращих міст у категорії «шопінг». KLCC (Kuala Lumpur City Center) – саме тут знаходиться рай для шопоголиків, який включає в себе 550 різних бутиків. А також велику кількість ресторанів, кафе та фуд-кортів на будь-який смак. Пересуватися по місту можна на метро, яке є зручним і зрозумілим, або на таксі, яке доволі бюджетне. Якщо ви полюбляєте індійську кухню, то Малайзія – це точно для вас. Такого великого розмаїття індійських страв ми не бачили ніде, навіть в Індії.

Малайзію називають справжньою Азією. Вона виділяється серед інших країн своєю неабиякою етнічною різноманітністю. Мешканців країни називають малазійцями. Найбільшими етнічними групами є малайці, китайці та індійці. Державною релігією є іслам. І ось тут ми зіткнулися з першим стереотипом, що більшість жінок-мусульманок в Малайзії ховаються за довгими чорними сукнями. А насправді жінки в Куала-Лумпур вразили нас своїми вишуканими різнокольоровими сукнями й якоюсь особливою легкістю, невимушеністю та посмішкою на обличчі.

Взагалі малазійці, яких ми зустріли, справили на нас неабияке враження. Чесні, привітні, сповнені поваги до себе й оточуючих. Зі слів нашого гіда, в Куала-Лумпур чудово уживаються представники всіх релігій, і расова дискримінація не є проблемою в цьому великому мегаполісі.

Візитною карткою Куала-Лумпур є вежі-близнюки Петронас. Цей вражаючий хмарочос став справжнім дивом і найвищою будівлею в світі аж до 2004 року. Висота веж Петронас складає 452 метри та має 88 поверхів. На 42-му та 43-му поверхах знаходиться пішохідний міст, а на 87-му – оглядовий майданчик. Туди можна піднятися на екскурсію. Проте переважна більшість туристів вважає, що ціни на квитки занадто високі, а черги занадто довгі. Ввечері поблизу веж завжди людно. Сотні туристів намагаються зробити найкумедніше й найоригінальніше фото на тлі цього архітектурного шедевру.

Поблизу веж Петронас знаходиться ще одне диво – KLCC парк. Наче зелений оазис посеред бездушних сірих хмарочосів, він є улюбленим місцем прогулянок або відпочинку місцевих жителів і туристів. Вдень тут можна сховатися від палючого сонця в тіні дерев біля озера, а ввечері подивитися музично-світлове шоу танцюючих фонтанів.

За автентичними сувенірами треба обов’язково відправитися на центральний ринок. А звідти прогулятися до району Chinatown. На мій погляд, це найколоритніше місце в усьому Куала-Лумпур. Тут ви просто маєте скуштувати вуличну їжу, прогулятися по знаменитій торговій вулиці Petaling, купити екзотичні фрукти, про які ви навіть не чули раніше, подивитися стріт-арт, заглянути в чотири китайські храми й один індуїстський та відчути неймовірну атмосферу цього китайського вулика.

Печери Бату (Batu Caves) можна пропустити, якщо вам не дозволяє час. Але якщо ви хочете нових вражень, то сміливо відправляйтесь туди на екскурсію. Тільки не забудьте вдягнути одяг, який прикриє ваші плечі та коліна. Бо печери Бату – це по суті індуїстський храм, і навіть не один, в якому діють суворі правила щодо одягу. Зайшовши на територію печер, ми наче опинилися в міні-Індії. Жінки в різноманітних сарі, солодощі, ритуальні пахощі, музика, продавці квіткових гірлянд і чоловіки в білих одежах з корзинами на головах. Ми одразу поринули в цей яскравий вир урочистості та свята.

Приготуйтеся до того, що в головну печеру доведеться підніматися вгору по крутих сходах. Всього ви нарахуєте 273 різнокольорові сходинки й, можливо, навіть пошкодуєте, що наважилися на цю авантюру. Бо по дорозі наверх вас очікує не тільки фантастичний вид на Куала-Лумпур, але й розкидане повсюди сміття, неприємний запах і мавпи, які виникають поруч з вами з усіх сторін. Вони переважно полюють на необачних туристів, які дістають з сумок солодощі або іншу їжу. Але можуть легко вкрасти вашу сумку або окуляри. Тому бережіться цих пройдисвітів! Але в цілому у нас залишилися приємні враження від цього неймовірно екзотичного місця.

Якщо вам не вистачить індійського колориту в печерах Бату, тоді відправляйтесь у район Little India. Помилуйтесь традиційною архітектурою, відвідайте автентичний ресторан. Можливо, вас зацікавлять прикраси або традиційний індійський одяг у місцевих лавках, які ви зустрінете на кожному кроці.

Далі відправляйтесь до буддистського храму Тянь Хоу. Він є одним із найкрасивіших духовних центрів Малайзії й найбільш відвідуваною пам’яткою Куала-Лумпура. Завчасно продумайте, як ви будете туди добиратися, й краще віддайте перевагу таксі. Бо інакше доведеться йти пішки декілька кілометрів. Такої грандіозної споруди й таких захоплюючих видів на Куала-Лумпур ви не знайдете в жодному іншому місці.

Помаранчеві ліхтарики, протягнуті вздовж і впоперек на всіх чотирьох рівнях, у поєднанні з білосніжною архітектурою додають цьому храму особливої святковості та елегантності. Тут постійно проходять весільні церемонії, й загалом відчувається легка й невимушена атмосфера.

Мечеть Джамек – це одна з найстаріших у Куала-Лумпурі. Вона побудована в найкращих східних традиціях мавританської архітектури. Дуже цікаво, що в певні години можна не тільки погуляти по території навкруги мечеті, а й заглянути всередину, навіть жінкам. При бажанні ви можете також відвідати Національну мечеть, яка набагато більша за розмірами, але більш сучасна, тому приваблює туристів трохи менше.

Ботанічний сад у Куала-Лумпурі – це гігантська територія з великою кількістю тематичних зон. Для того, щоб обійти їх усі, вам не вистачить і одного дня. Але сюди точно варто заїхати хоча б на декілька годин, вибравши найкоротший маршрут прогулянки. Деякі куточки парку нагадують справжні джунглі з екзотичними рослинами, ліанами, гігантськими метеликами та спритними ящірками.

Якщо через декілька днів вам набридне метушня великого мегаполісу, рекомендую вам відправитися на одноденну екскурсію в історичне місто-музей просто неба – Малакку. Дорога туди на автобусі займає близько трьох годин в одну сторону. Але ви точно не пошкодуєте, особливо якщо вам пощастить з обізнаним гідом, який розкаже вам про те, чим взагалі живе Малайзія та малазійці.

У Малакці ви зможете побачити велику кількість колоніальної архітектури: палаци, храми та фортеці. Стара діюча протестантська церква Христа приваблює своїм незвичним червоним кольором. Вона розташована в самому серці Малакки. Поруч з церквою знаходяться португальська площа, красивий фонтан Вікторії, клумби, засаджені чорнобривцями, вітряний млин та безліч антикварних лавок.

Базар Jonker Walk є дуже популярним серед туристів, бо саме тут можна купити справжній китайський чай, приправи, солодощі та інші сувеніри за цінами, які значно нижчі, ніж у Куала-Лумпурі.

Одного вечора в ресторані індійської кухні в KLCC я спробувала страву, яка стала моєю улюбленою. Це смажена курка в банановому листі. А в Chinatown ми багато разів приїжджали тільки заради великих пампушок з кунжутом і курячої локшини.

А яка страва стане вашою улюбленою? І що в Куала-Лумпурі запам’ятається вам найбільше? Тож, годі вже вагатися! І починайте вже просто зараз планувати подорож до цього чарівного міста, яке подарує вам енергію та незабутні враження.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search