Красива і впевнена в собі!

Більшість представниць прекрасної статі так чи інакше користується косметикою: хтось більше, хтось менше, але всі ми наносимо денний, вечірній, святковий макіяж. І якщо ви не професійний візажист, у вас напевно часто виникають питання про те, як краще нанести той чи інший продукт, який відтінок вибрати, як домогтися бажаного ефекту.

Ця тема буде цікава та актуальна для кожної дівчини та жінки, яка хоче вивести свій щоденний макіяж на новий рівень та позбутися від частих помилок. Ми пропонуємо для вас 10 правил макіяжу, які допоможуть вам створювати кращий, красивіший і сучасний макіяж з кожним днем.

Ви можете подивитися для себе безкоштовне відео тренувань з макіяжу від засновниці студії та школи Make Me Up Тамари Слєпченко або прочитати основні уривки в цій статті.

10 правил макіяжу для себе від Make Me Up Studio and School.

Правило #1: Здорова і доглянута шкіра

Мабуть, це найголовніше правило, про яке ви не почуєте при перегляді відео на YouTube або Instagram. Наскільки добре макіяж буде лежати та триматися, залежить не тільки від якості й вартості обраної вами косметики або її марки. Більшою мірою це залежить від стану шкіри, на яку наноситься макіяж. Адже навіть найдорожчий тон може виглядати неакуратно. Якщо шкіра проблемна або недостатньо доглянута, то не буде такого ж ефекту бездоганності.

Тому першим і найважливішим кроком на шляху до красивого макіяжу є догляд за шкірою. Ні, мова йде не про дорогі салонні процедури, а про щоденні правила догляду, які повинна знати кожна дівчина. У вас повинен бути свій індивідуальний набір засобів по догляду і процедур. При цьому стан вашої шкіри буде залежати від двох факторів: регулярності та фазності догляду. Давайте краще розберемося в цих поняттях.

1. Регулярність – необхідність постійного догляду за шкірою, а не час від часу. Доглядати за ним потрібно вранці після пробудження і ввечері перед сном. Якщо не пропускати ці кроки, то неодмінно можна помітити поліпшення стану шкіри. Результат регулярного догляду у молодих дівчат може бути менш очевидним (особливо якщо шкіра не проблемна), але з віком він буде помітний все більше і більше.

2. Під фазуванням ми маємо на увазі комплекс процедур, які виконуються регулярно і в певній послідовності – тобто етапи щоденного догляду за шкірою.

  • очищення: від косметики, бруду і пилу, а також від власних шкірних виділень, в тому числі й після сну (для цього вкрай важливо підібрати засіб, відповідно вашому типу шкіри).
  • Тонування – нанесення тоніка для відновлення pH-балансу після вмивання.
  • Зволоження, яке також слід робити двічі на день засобом, призначеним для вашого типу шкіри.

Якщо додатково використовувати будь-які сироватки, емульсії або вітаміни, цей етап повинен поміщатися між тонізацією і зволоженням.

Крем для очей наноситься після всього комплексу процедур, і навіть після загального зволоження. В цьому випадку крем для шкіри навколо очей потрібно купувати окремо – звичайний зволожуючий крем для обличчя не підходить, оскільки шкіра навколо очей в чотири рази тонше. І вибирати його потрібно відповідно до вікової категорії. Якщо ви хочете, щоб крем для очей також служив основою для макіяжу, вибирайте засоби на чисто кремовій основі (без домішок гелю).

Крім того, два рази на тиждень потрібно скрабувати шкіру, щоб видалити ороговілий шар з її поверхні. При цьому скраби та пілінги також краще вибирати за типом шкіри. Так, для сухої шкіри скраби повинні бути м’якше і ніжніше, а для жирної та комбінованої шкіри підійдуть і засоби з більш великими частками. Регулярне скрабування допомагає шкірі оновитися ефективніше, роблячи її більш гладкою і доглянутою.

Такий комплексний догляд безпосередньо позначиться на зовнішньому вигляді вашого макіяжу – косметика завжди буде красиво та акуратно лежати, а необхідність приховувати недоліки шкіри за допомогою макіяжу відпаде.

Важливо! Шкіру також потрібно підготувати до нанесення макіяжу!

Не варто наносити тон на чисту шкіру обличчя, бо вона почне вбирати його відразу – це негативно позначиться як на стані самої шкіри, так і на стійкості макіяжу. Тому шкіру перед нанесенням макіяжу необхідно не тільки очистити та протонізувати, але й нанести основу під макіяж.

Для сухої та нормальної шкіри основою для макіяжу може послужити спеціальна професійна база, а також ваш денний зволожуючий крем. Але це повинен бути звичайний легкий крем: не нічний, що не містить гелю, масел і т.д. В іншому випадку макіяж підтече. Якщо у вас жирна шкіра, ви можете вибрати матуючу основу для макіяжу. А власниці комбінованої шкіри можуть наносити різні основи на сухі та жирні ділянки шкіри обличчя.

Що ще важливо врахувати:

  • Оскільки шкіра ще живий орган і постійно виділяє шкірне сало, то матуюча основа буде тримати ефект до 6-8 годин. Ви не знайдете матуючого засобу на 24 годин або навіть 12. Якщо ефект від такої основи проходить, то використайте матуючі серветки або пудру.
  • Всі основи та креми наносяться на шкіру обличчя, уникаючи області навколо очей (як внизу, так і зверху) – для неї необхідно завестися окремим спеціальним кремом.

Правило #2: Тонкощі вибору тональної косметики

Почнемо, мабуть, з того, що у кожного з нас має бути два тони: для денного і для вечірнього макіяжу. Для денного макіяжу завжди краще брати не дуже щільний, але більш світлий тон, скрізь якого буде злегка просвічуватися ваша шкіра. Це BB-, CC-креми та інші легкі тональні креми, які лежать на шкірі дуже тонким шаром і лише злегка тонізують її. Винятком може стати лише діловий образ, для якого навіть денний макіяж повинен бути бездоганним.

Щільні тональні креми, що створюють так званий «ефект маски», потрібні для вечірніх випадків, коли шкіра повинна виглядати ідеально. У вечірньому макіяжі ми використовуємо більш насичені відтінки косметики (як тіні, так і помади), відповідно, шкіра під таким виразним макіяжем повинна бути ідеально рівною. Чому?

У макіяжі є правило: якщо в шкірі є один невеликий недолік (судина, пігмент і т.д.), він може бути не помітний сам по собі. Але як тільки в макіяжі з’являється пігмент такого ж кольору (в тінях, помаді), він взаємодіє з недоліком так, як ніби підсилює його. В результаті на перший план виходить ледь помітний недолік.

Тому для створення красивого вечірнього макіяжу дуже потрібен більш щільний тон.

Зараз в продажі ви знайдете в основному тональні засоби на водній основі (вони можуть бути як легкими, так і більш щільними), і тільки в професійних лініях можна зустріти тони на основі силікону. Останні хороші тим, що добре перекривають недоліки шкіри, і їх можна нашаровувати для отримання бажаного ефекту.

Також не забувайте наносити консилер – як у вечірній, так і в денний макіяж. В основному його наносять на шкіру навколо очей. Нанесення тону на обличчя і залишення шкіри навколо очей непокритою – це, мабуть, найпоширеніша помилка. Але не варто забувати, що навколо очей шкіра дуже тонка і ніжна, через що огріхи на ній більш помітні. Тому при нанесенні макіяжу так важливо наносити консилер на цю область.

Консилери, як і тональна косметика, повинні бути двох видів – легкі на водній основі й більш щільні. Тут діє те ж правило, що і при загальному тоні: в денному макіяжі використовується легкий консилер, а в вечірній – більш щільний.

Навіть при наявності кіл під очима та інших помітних вад не варто наносити щільний консилер вдень, оскільки це дуже впадає в очі. Причому, чим щільніше консилер, тим більше він підкреслює вікові зміни. А з урахуванням того, що денне освітлення краще, все це виходить на перший план.

Тому на день ми вибираємо дуже тонкий і легкий консилер, а більш щільний використовуємо тільки для вечірніх вилазок, які вимагають ідеально рівного тону шкіри та бездоганного макіяжу. У поєднанні з щільним тоном вони будуть виглядати доречно.

Ще одна поширена помилка – нанесення консилера на чисту шкіру навколо очей. При цьому тонізуючий засіб може погано перемішуватися, скочуватися, «ковзати» і робити помітнішими навіть найдрібніші зморшки. Щоб домогтися найкращого результату навіть з бюджетною косметикою, обов’язково зволожуйте шкіру під очима спеціально розробленим для цієї мети кремом (нагадаємо: без вмісту гелю!) і тільки після цього наносите консилер.

Правило #3: Актуальність пудри в денному і вечірньому макіяжі

Якщо ще кілька років тому існував сильний тренд на матовий макіяж, то зараз на зміну йому прийшла мода на сяючу шкіру. Тому пудри, здавалося б, відходять на другий план. Насправді не варто відразу від них відмовлятися, оскільки бувають ситуації, при яких пудра буде дуже доречна.

В першу чергу варто сказати про сучасні прозорі пудри, які практично замінили звичні для нас пігментовані. Їх візажисти називають справжньою знахідкою, оскільки необхідність мати у своєму арсеналі два тони (на день і вечір) також диктує необхідність різних відтінків пудри. А якщо додати ще й літню засмагу, і зимову блідість шкірних покривів, то в такій кількості їх ніхто не купить.

Прозора пудра замінить будь-який пігментовану і відмінно ляже на будь-який тон, залишаючись невидимою вуаллю. З тенденцією до сяючої шкіри ви можете вибрати, чи використовувати пудру в макіяжі. Але бувають випадки, коли її застосування необхідне:

1. При наявності жирних ділянок на шкірі. При цьому, як ми вже говорили, тон наноситься на матову основу. Але коли його дія закінчиться, можна додатково проматувати блискучі ділянки пудрою. Або можна нанести її відразу, якщо шкіра дуже жирна.

2. При нанесенні вечірнього макіяжу хайлайтером, світлотіньової корекції, рум’ян. В цьому випадку вкрай рекомендується покрити тон пудрою: нехай і найсвітлішим шаром, але по всьому обличчю, незалежно від типу шкіри. Пудра лише злегка перефарбує тон (а не зробить його ультра матовим) і створить ковзну поверхню для подальшого нанесення сухих текстур.

Якщо нанести той же хайлайтер, корекцію, рум’янець на не припудрену шкіру, часто трапляється так, що ці засоби лягають плямами. У точках, де пензель для макіяжу торкнувся, утворюються найяскравіші плями, які дуже важко розтушовати, якщо не була нанесена пудра. Якщо ви її використовували, суха косметика буде ідеально розтушовуватися на сухій ковзній поверхні.

Правило #4: Корекція обличчя – коли і як це робити?

У мережі ви напевно дивилися відео з макіяжем, в яких проводиться корекція обличчя кремовими текстурами – так звана «кремова» або «жирна» корекція. Але також можна зустріти макіяж з корекцією сухих текстур. Який з цих варіантів краще вибрати – поширене питання.

Відповідь залежить від того, в якому регіоні ви проживаєте. Наприклад, якщо це Одеса, то вона відрізняється вологістю клімату і в основному комбінованою або жирною шкірою у дівчаток (суха зустрічається рідше). Тому в цьому випадку краще зробити сухий варіант корекції, бо крем в таких умовах почне текти вже через пару годин. Жирна корекція підходить тільки дівчатам з дуже сухою шкірою або з віковим макіяжем 60+.

Якщо ви переїдете в інший регіон, там будуть інші кліматичні умови, і ваша шкіра теж може змінитися – стати сухішою або зволоженою. Якщо шкіра стала сухішою, а в повітрі немає сильної вологості, можна спробувати крем-корекцію: в нових умовах він може вам підійти та ідеально наноситися.

Сам принцип нанесення світлотіньової корекції на обличчя цілком зрозумілий: затемнюємо ділянки під вилицями, можливо, овал обличчя (лоб і підборіддя), а також ніс з боків і біля основи; освітлити й виділити верхню частину вилиці та, за умови, що шкіра не жирна, середину чола, носа і підборіддя. Рум’янець наносять на яблука щік і в залежності від форми обличчя залишаємо або подовжуємо рум’янець до вилиць.

Все вищесказане вважається повною світлотіньової корекцією, і вона поширюється не на всі види макіяжу. Чи доречно його застосовувати, буде залежати від освітлення – м’якого або жорсткого.

Повну корекцію можна застосувати тільки в разі м’якого світла: як правило, це вечірній макіяж, але може бути й денним в похмуру погоду або в осінньо-зимовий період. При жорсткому освітленні не варто застосовувати темну корекцію, а можна використовувати хайлайтер та рум’яна – вони відмінно виглядають в умовах яскравого освітлення (точкові світильники, а також яскраве денне світло в теплий весняно-літній сезон).

Правило #5: Стійкість макіяжу очей

Основна проблема стійкості макіяжу очей полягає в тому, що досить часто нерухоме повіко трохи лежить на рухомому, створюючи складку в області орбітальної лінії. У цій складці накопичується волога (або мастило), в результаті чого косметика починає скочуватися або протікати, якою б якісною вона не була, і які б текстури ви не вибрали.

Щоб уникнути такої неприємності та зробити макіяж очей максимально стійким, дотримуйтесь кількох важливих правил:

1. Всю область навколо очей необхідно ретельно очистити перед нанесенням макіяжу. Для цього слід купити окремий засіб для зняття макіяжу для очей – в ідеалі двофазну рідину, оскільки вона чистить м’якше і не травмує ніжну шкіру. Очищуйте шкіру безпосередньо перед нанесенням макіяжу: якщо ви вмилися вранці і якийсь час вже минув, варто зробити це ще раз.

2. Перед нанесенням сухих тіней варто «покласти» під них фундамент. Це може бути спеціальна міцна основа для макіяжу очей, стійкі тінти або кремові тіні. Щоб перевірити їх стійкість, нанесіть на тильну сторону долоні трохи засобу, почекайте хвилину-дві й спробуйте стерти пальцями. Якщо вам це вдасться, то основа не міцна і не стійка; якщо все залишиться на своїх місцях, це хороший вибір.

В якості основи для макіяжу очей підійдуть стійкі тінти й кремові тіні для повік, перевірені тим же тістом. М’які можна використовувати тільки для денного макіяжу, як єдиний шар на повіках – таку собі тоненьку вуаль. Також м’які текстури підійдуть дівчатам з дуже сухою шкірою повік, яка постійно відчуває дискомфорт.

При цьому основи для макіяжу під очима можуть бути як повністю матовими, так і сяючими. Якщо ви збираєтеся наносити матові тіні на повіки, то можна взяти як перше, так і друге. Якщо макіяж на очах планується сяючий, то основу слід взяти таку саму – вона допоможе проявити сяйво в тінях.

3. Правильно нанесіть основу і нехай вона встигне закріпитися. Часто можна почути про проблему, коли основа (відтінок, тіні) дуже стійка, але в області складки (або в іншому місці) вона все одно не тримається. Це пов’язано з неправильним нанесенням основи під макіяж очей. Щоб уникнути цієї неприємності, наносьте основу на повністю випрямлене верхнє повіко – потягніть його так, щоб складка була повністю випрямлена.

Пальцем розтушовуйте основу уздовж рухомої частини повіка, в області згину і на нерухомій її частині. І тоді не відкривайте відразу очі – нехай основа для макіяжу закріпиться на шкірі.

Правило #6: Вибір олівців для макіяжу очей

Багато дівчат і жінок скаржаться на те, що на очах тече олівець. Це може статися з тієї причини, що ми вибираємо звичайний олівець, і ним підводимо не тільки шкіру повік, але і слизову оболонку. Якщо ви хочете зробити підводку і на слизовій оболонці, вибирайте для цієї мети спеціальні олівці «каджал» (kajal).

Ще одне важливе правило – правильно підібрати колір олівця для денного макіяжу. Тут можна говорити лише про два основних кольори – чорний і коричневий. При цьому ми часто хапаємо чорний колір і використовуємо його як для денного, так і для вечірнього макіяжу. Це дуже поширена помилка.

Насправді чорний олівець для денного макіяжу підійде тільки дуже темним дівчатам – брюнеткам зі смаглявою шкірою. На блондинках, білявих дівчатах, рудих і шатенках олівець темно-коричневого кольору буде виглядати набагато краще. Він створить той же ефект глибини очей, але результат буде набагато м’якше і природніше. Також можна спробувати темно-сірий олівець, але він зазвичай підходить тільки сірооким, а іноді й блакитнооким дівчатам.

Чорний олівець підійде для яскравого макіяжу, смокі очей і вечірнього макіяжу.

Правило #7: Застосування кольорів у макіяжі очей

У нашій країні більшість дівчат мають слов’янський тип зовнішності зі шкірою холодних або прохолодних відтінків. При цьому як і у початківців візажистів, так і у дівчат, які вивчають макіяж для себе, часто виникає бажання вибрати сині або зелені відтінки для макіяжу очей. Але, за винятком лише деяких ситуацій, цього робити не слід. Чому?

Прохолодні й холодні тони шкіри відрізняються синюватими й зеленуватими підтонами, а при нанесенні на шкіру тих же відтінків починають підкреслювати зелень або синюшність шкіри обличчя, посилювати її блідість, можливі синці під очима. В результаті образ в цілому виявляється занадто холодним, а не живим.

Тому синьо-зелений макіяж очей рекомендується тільки дівчатам з досить смаглявою шкірою обличчя, власницям теплої шкіри (яких у нас дуже мало) або для гарної засмаги. Не завжди такий макіяж підходить навіть для палаючих брюнеток, через те, що у них ще може бути досить легка і холодна шкіра. Для дівчат слов’янської зовнішності рекомендуємо вибирати з бежевих кольорів, коричневого, сірого, винного і фіолетового відтінків, бузкового і рожевого.

Якщо у вашій ситуації доречно нанести блакитний або зелений макіяж очей, зверніть увагу на те, для якого макіяжу будуть використовуватися ці кольори. Якщо, наприклад, це smoki eyes, у яких колір буде розкриватися практично на всій поверхні повіка, ці відтінки будуть виглядати добре. У класичному вечірньому макіяжі, де затемнений тільки зовнішній куточок (третина повіка), синій і зелений взагалі не застосовні. Цим кольорам потрібно місце для розкривання, а кута ока для цього недостатньо.

Правило #8: Червона помада в макіяжі

Ми не будемо говорити про всі правила і нюанси використання червоної помади в макіяжі, але все ж обговоримо основні з них. Якщо ви все ще думаєте, що вам не личить червона помада, то це не так – вона личить абсолютно всім, ви просто ще не підібрали свій відтінок і його насиченість.

Сам по собі червоний колір вважається нейтральним – ні теплим, ні холодним. Тому в продажі ви знайдете і нейтральні червоні помади, і теплі, і холодні. Як вибрати свій:

  • Якщо ви тепла блондинка зі світлою шкірою, вам підійдуть як теплі, так і нейтральні відтінки червоного на губах. Якщо ви холодна блондинка, відповідно, вибирайте нейтральні або холодні тони помади.
  • Рудим дівчатам з жовтим відтінком волосся рекомендується використовувати червону помаду в теплих тонах, а власницям мідно-червоних локонів підійдуть нейтральні червоні відтінки на губах.
  • Шатенкам і коричневим дівчатам підійде або нейтральний, або холодний колір червоної помади. Те ж саме стосується і брюнеток.
  • Якщо мова йде про віковий макіяж (50+), знову рекомендується віддати перевагу теплим тонам червоного кольору. Чим старша жінка, тим м’якше повинен бути макіяж, тому тут ми відходимо від холодних тонів червоного, та ще й нейтрального.

Червоні помади також можуть бути різними за насиченістю пігментом: як легкими, так і досить щільними. Дівчатам з ніжною зовнішністю, а також з віковим макіяжем краще підійде легкий макіяж губ. В інших випадках можна використовувати насичені, щільні червоні помади.

Щоб перевірити щільність помади, її також слід нанести на тильну сторону долоні. Наносячи кілька помад поруч, можна порівняти, яка з них виглядає яскравіше.

Якщо ви все ще не можете дозволити собі носити червону помаду, вважаючи, що вона вам не підходить, спробуйте нанести її та зробити фото. Потім, через деякий час, коли ви вже зняли макіяж, подивіться на це фото, щоб адекватно оцінити, як ви виглядаєте з червоною помадою. І, знову ж таки, щоб почати носити червоний колір на губах, почніть зі світлих, ненасичених відтінків.

Правило #9: Акцентуація в макіяжі

Всього в макіяжі є чотири акценти: брови, очі, вилиці й губи. Згідно з етикетом, в макіяжі підкреслюється тільки один-два акценти. Але це не означає, що сфери, на яких ми не наголошуємо, залишаються повністю незафарбованими. Потрібно опрацювати все: і очі, і брови, і вилиці, і губи. Але один-два з цих акцентів сильніше підкреслюються макіяжем, робиться яскравіше.

Якщо ще зовсім недавно трендом був акцент на бровах і губах, то зараз це очі й губи – один з таких акцентів або відразу обидва. Брови стають трохи світлішими, ніж раніше, так само як і корекція жорстких вилиць виходить з моди. З цієї причини голлівудський макіяж, smokey eyes і класичний вечірній макіяж очей з затемненим куточком знову в тренді.

Правило #10: Відповідність тенденції макіяжу

Ніщо так не старить жінку, як застарілий макіяж…

Це прислів’я дійсно актуальне, адже по тому, як виглядає макіяж дівчини або жінки, можна зрозуміти, в який час вона живе. Тому це правило не менш важливе, ніж попереднє: в макіяжі необхідно стежити не тільки за правильною розстановкою акцентів, але і за сучасними тенденціями.

Зараз актуальний макіяж 50/50: наполовину матові, наполовину сяючі текстури. Наприклад, це може бути матова шкіра, матові губи і сяючий макіяж очей; або матові smokey eyes і сяюча шкіра; або матова шкіра і матові smokey eyes, але глянцеві сяючі губи. Завдяки такій тенденції макіяж виглядає набагато цікавіше, а можливостей у нас набагато більше.

У цій статті засновниця студії та школи Make Me Up Тамари Слєпченко поділилася з нами найважливішими, на її професійний погляд, правилами макіяжу для себе. Вони допоможуть вам уникнути найпоширеніших помилок, які більшість жінок роблять щодня. Але насправді цих правил набагато більше, особливо якщо мова йде не тільки про теорію, але і про їх практичне застосування. Якщо ви хочете засвоїти всі правила і принципи самовізуалізації, а також успішно закріпити їх на практиці, навчитися виглядати найкращим чином в будь-якій ситуації, стати більш впевненими в собі – студія та школа Make Me Up запрошує на курс макіяжу для себе!

 Instagram, Facebook, Website